0242 245 55 55
Fuar Konyaaltı Belediyesi tarafından düzenlenmektedir.

5.Konyaaltı Kitap Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı

Konyaaltı Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı, Cam Piramit’te kapılarını ziyaretçilere açtı. 

5.Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı’nın açılış törenine, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in yanı sıra CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar, Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muratpaşa Belediye Başkanı CHP'li Ümit Uysal, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı. 

Antalya Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen fuar, bu yıl 60 stantla 95 farklı yayınevini ağırlıyor. Fuarda 86 yazar da okuyucusuyla bir araya gelip tanışma imkanı bulacak. Törenin açılış konuşmasını yapan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, dört yıl ‘önce okumak lazım' sloganıyla başlattıkları kitap fuarının Antalya’da büyük ilgi gördüğünü ve her yıl artan ilgiyle de bu günlere geldiğini söyledi.

 

Geçmiş yıllarda vatandaşlardan “Kitap fuarı neden yapılmıyor?” şeklinde tepkiler aldıklarını ifade eden Başkan Böcek, bunun üzerine “Kitap Fuarı” tertiplediklerini ve Konyaaltı Belediyesi olarak Antalya’da bir ilke daha imza attıklarını kaydetti. Antalya’da gelenek hale getirdikleri Konyaaltı Kitap Fuarı’nın bu yıl beşincisini gerçekleştirdiklerini dile getiren Böcek, onlarca yazar, sanatçı ve fikir adamıyla tanışma imkanı bulan vatandaşların fuara büyük ilgi gösterdiklerini bildirdi.

 

Antalya’nın kültür kenti olduğunu ifade eden Başkan Muhittin Böcek, “Korsan kitapla ilgili Antalya ilk sıralarda yer alıyordu. Korsanla mücadele ettiğimizi söylemiştik. Bu fuarlar sayesinde okuyucular ucuza kitap alınca korsanın da önüne geçtik. Ayrıca 2014-2015 eğitim-öğretim yılının bu ilk günlerinde öğrencilerimiz daha uygun fiyatlara kitap alma imkanı bulabileceklerdir.” diye konuştu.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise konuşmasında, çok önemli fikir adamları ve yazarların imza günü düzenleyecekleri fuarda, farklı görüşe sahip isimlerin olmasının önemine dikkat çekti.

 

Konuşmasında kitap okumanın önemine değinen CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar “İnsanlık kitaplar sayesinde inanılmaz boyutlarda ilerlemeye başladı ” dedi.

 

Konuşmaların ardından protokol mensupları fuardaki stantlar gezdi. Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un 21 Eylül Pazar günü onur konuğu olarak katılacağı fuar, 28 Eylül Pazar gününe kadar açık kalacak.

 
“BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TOBB (TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ) İZNİ İLE DÜZENLENMEKTEDİR."

Web Tasarımı ve Uygulaması Destech İnternet Hizmetleri